Bitmeyen kartuş sistemli makinaların sarf malzemeleri

Bitmeyen kartuş sistemli makinaların sarf malzemeleri

Bitmeyen kartuş sistemli makinaların sarf malzemeleri

 Yükselen fiyatlar ve orijinal ürün satın almanın verdiği maddi ağırlık  , kullanıcıyı başka alternatif yollar aramak zorunda bırakmakta bu sayede kullanıcılar muadil ürün ve dolum yaptırarak bu maddi sorundan kurtulmak istiyor . Dolum yaptırmak ve muadil kartuş almak probleminizi çözecek alternatiflerdendir.  
  Kartuşlar mürekkebi ısıtarak püskürten cihazlardır. Her renk mürekkep kullanılır. Kartuşlara dolum yapılmaktadır. Kartuş dolumu şu şekilde yapılır: 
Kartuş dolumu yapılmadan önce kartuş süngerleri ve ağız temizliği yapılır. Orijinal ürüne ait mürekkep ile doldurulur ve test aşamasına geçilir test aşamasından geçtikten sonra dikkatli bir şekilde paketleme işlemi yapılır. Her yazıcının kartuşu farklıdır bilgi almayı unutmayın.
Normal kartuştan ziyade bir tanede bitmeyen kartuşlu yazıcı vardır. İnkjet mürekkep püskürtmeli yazıcılar ince nozüllerin den kâğıda direk olarak küçük mürekkep damlaları fışkırtma ilkesine göre çalışır. Bu işlem için püskürtme kartuşu kullanılmaktadır. Bitmeyen kartuş sistemi dediğimiz sistem yazıcının baskı görevini gören baskı kartuşlarına tank sistemi bağlanarak takılan bir sistemdir. Tank sistemi hortumlar ve kartuş bağlantıları yazıcıya zarar verilmeyecek şekilde monte edilmiştir.
Bitmeyen kartuş sistemi tanklar yazıcının dışında durur. Bu tanklar hortumlarla kartuşlara bağlanır. Her tankta milim miktarı değişiklik gösteren mürekkep bulunur.4 tanklı bir bitmeyen kartuş sisteminde yaklaşık 320 ile 400 arası mürekkep bulunur. Bu mürekkep miktarına göre ortalama 3000- 5000 arası çıktı alınması hedeflenir. Kullanılan tanklar şeffaftır. Bu sayede kullanıcı tanklardaki mürekkep miktarını kolaylıkla takip edebilir ve mürekkep azaldıkça  mürekkep ilave edebilir. Bitmeyen kartuş sisteminde baskı kalitesi bozulmadan büyük ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz. Düşük maliyetle binlerce sayfa çıktı alınabilir. 
Yazıcı içindeki püskürtme kartuşları mürekkep bittikçe hortumlar sayesinde tanklardan mürekkep çeker bu sayede mürekkeple beslenen kartuşlar bitmeyen kartuş sistemini oluşturur.